Zajímavé skutečnosti o péči o zuby, které by měl každý vědět!

Zajímavé skutečnosti o péči o zuby, které by měl každý vědět!

Kartáčování zubů Pro odstranění zubního povlaku je nutné kartáčování zubů. Doporučuje se, aby vaše zuby byly kartáčovány dvakrát denně, po snídani a před spaním. Měkká kartáč na zuby s malou hlavou lze použít ve spojení s fluoridovou zubní pastou. Zubní kartáčky / elektrické kartáčky na kartáčky se musí měnit každé tři měsíce nebo po opotřebení štětin.

Ruční technika kartáčování zubů Začněte s hlavou zubního kartáčku pod úhlem 45 stupňů dásně dásní.

Použijte zubní kartáček v malých jemných pohybech; to může být kruhové, směrem nahoru / dolů nebo k pohybu. Tím se odstraní povlak pod čárou dásní a na povrchu zubu. Vyhněte se kartáčování těžkým vodorovným zdvihem, protože může poškodit zuby a dásně.

Opakujte tyto pohyby na vnitřním i vnějším povrchu každého zubu.

Žvýkací "ploché" povrchy zubů se čistí zpětným a dopředným pohybem 10 sekund byste měli vynaložit k čištění každého zubu; správné čištění zubů trvá 3-5 minut.

Jemně zmačkejte jazyk dopředu, abyste zabránili vzniku špatného dechu.

Technika elektrického zubního kartáče Umístěte elektrickou hlavu zubního kartáčku na zub na okraji gumy. Ke každému vnitřnímu a vnějšímu povrchu kartáčujte 2 vteřiny čistým povrchem zubu a poté jemným pohybem pohybujte na další povrch.

Žvýkací "ploché" povrchy se vyčistí umístěním hlavy zubního kartáčku na každý povrch po dobu 2 sekund.

Flossing Flossing je nezbytná součást čištění mezi zuby. Doporučuje se, abyste nejdříve navlékli vlákna před kartáčováním.

S 30-40 cm nití obalte nit kolem indexu nebo středních prstů, dokud mezi oběma rukama nedosáhnete asi 5 cm.

Jeden prst zůstává v ústech při použití nití. Jemně sklopte nit mezi zuby, dokud není lehce pod dásní.

Použijte prsty k manipulaci s nití kolem jednoho zubu (vytvoření poloviny měsíčního tvaru) a použijte stírání pro odstranění plaku a trosky.

Vyjměte nitku pomocí čerstvé části nitě. Znovu vložte nit mezi stejnými zuby a nití kolem druhého zubu.

Opakujte po celém ústech, dokud nebudou všechny prostory mezi zuby nataženy.

Interdentální kartáče Interdentální kartáče jsou nylonové vlákna, které jsou zkroucené do jemného drátu s rukojetí. Vypadají podobně jako kartáček, ale jsou mnohem menší. Tyto kartáče jsou používány jako forma kartáčování mezi většími prostory mezi zuby. Odstraňují potravu a zuby mezi zuby a mohou být také použity pro aplikaci chemických látek na povrch zubů. Např. fluoridové gely ke snížení citlivosti.

Jak používat interdentální kartáče Vyberte štětec správné velikosti, kartáč by měl mít nějaký odpor při vkládání mezi zuby.

Navlhčete kartáč a vložte mezi zuby a kartáčkem Opakujte v ústech, změňte velikost, pokud je to nutné pro rozměry různých velikostí.

Po použití štětce opláchněte kartáč pod tekoucí vodou Důkladně vyčistěte a vysušte na vzduchu Vyhoďte se, když se vlákna kartáče roztříští nebo se láme Ústní oplachování Ústní výplach se běžně používá jako pomůcky pro mechanické čištění zubů, to znamená zubní kartáčování a zubání. Použití samotného máchání nebude mít zuby čisté, protože většina výplachů úst slouží ke snížení bakteriální hladiny v ústech. Fluoridové výplachy se používají k prevenci zubního kazu u dospělých a dětí. Zatímco chemoterapeutické oplachy obsahují aktivní složky, které napomáhají předcházet periodontálním onemocněním, zubnímu kazu a snižují zánět v dutině ústní.

Hlavní použití ústních výplachů jsou: Snižte přítomnost bakterií v ústech Znečišťujte špatný dech Zpevněte zuby Snížení citlivosti Redukujte zánět dásní nebo záněty Zabraňte zubnímu kazu Zabraňte infekci po orální operaci Jak používat výplach úst: Důkladně kartáčujte a zuby zubů Odměřte doporučené množství ústní vody Během doporučené časové periody vypusťte tekutinu kolem úst Vylijte kapalinu Pro maximalizaci přínosů neupláchněte, nejířte ani nekuřte 30 minut po použití ústní vody Při použití ústních výplachů je třeba dbát na to, protože mají mnoho vedlejších účinků. Některé z těchto úvah jsou: Barvení zubů Zvýšená tvorba zubního kamene pod linií dásní Změna chuti Vysoký obsah alkoholu Kouření Kouření má systémový účinek na tělo. Vzhledem k tomu, že se inhaluje ústní dutinou a jícnem, může mít škodlivé účinky na dásně, zuby, ústa a krk. Některé z výraznějších účinků kouření jsou barvení, ztráta chuti a špatný dech. U kuřáků se mohou vyskytnout i jiné méně zjevné problémy, například: Gumová nemoc Existují dva běžné typy onemocnění dásní, které se mohou vyskytnout, gingivitida a periodontitida. Toto onemocnění se vyskytuje kvůli přítomnosti plaku a zubního kamene, které se po určité časové období zpevňují.

Gingivitida je rozpoznávána zánětem dásní dásní, nezpůsobuje žádné trvalé poškození okolních vazných tkání. Gingivitida není obvykle bolestivá, ale způsobuje krvácení dásní. Gumy se mohou objevit také červené a zanícené.

Periodontitida: Viz Parodontitida Zubní kaz Existuje zvýšené riziko zubního kazu s lidmi, kteří kouří. To je způsobeno změněným prostředím ústní dutiny. Kouření způsobuje menší tok slin, více akumulace plaku a zubního kamene a zvýšení pH v ústech. Všechny tyto vedlejší účinky kouření vedou k příznivějšímu prostředí pro bakterie, které způsobují zubní kaz.

Leukoplakia Je to neidentifikovaná bílá náplast na kůži úst, tato náplast nemůže být zničena. Tato náplast se často vyskytuje u kuřáků a tato léze se může změnit na rakovinu ústní dutiny. Pokud váš zubař identifikuje tuto lézi, bude doporučeno navštívit odborníka na perorální medicínu, který dále vyšetří lézi.

Oral Cancer Existuje velmi vysoké riziko, že budou kuřáci diagnostikováni s rakovinou ústní. Ranní rakovinné léze jsou obvykle bezbolestné a těžko odhalitelné. Jakékoli léze budou zjištěny důkladným ústním vyšetřením zubního lékaře. Včasná diagnóza rakovinné léze zvýší míru vytvrzení. Některé příznaky a příznaky rakoviny ústní jsou: Postihy nebo vředy v ústech, které se nezhojí nebo nekrvávají Bílé nebo červené skvrny na kůži, které zůstávají v ústech bez léčení po dlouhou dobu Jakákoli bolest nebo hrudky na kůži úst, jazyka nebo krku Žvýkání nebo polykání může být obtížné Mohou také dojít ke změnám ve způsobu, jakým se zuby vejdou dohromady Parodontální onemocnění / žaludeční onemocnění / Pyorrhoea Parodontitida je, když je zánět ovlivňující nosné struktury zubu. Tyto nosné struktury jsou dásně dásní, vazy spojující zub s kostí a kostí obklopující zub.

Parodontitida může způsobit mnoho z následujících problémů: Infekce kapes kolem korun a kořenů zubů.

Kostní ztráta kolem zubu Velké poškození dásní a okolních struktur může vést ke ztrátě zubů Ztráta jednoho nebo více zubů Pohyb zubů, nebo dokonce unášení a vyrážet zuby Některé z příznaků a příznaků onemocnění dásní jsou: Krvácení dásní může být při čištění nebo spontánní Gumy se objevují červené, opuchnuté nebo citlivé Zuby vypadají, že ustupují z koruny zubu Špatný dech, který je konstantní Vytečená kůže mezi zuby a dásněmi Mobilní nebo volné zuby Škody způsobené parodontitidou nemohou být obráceny, ale mohou být stabilizovány s odpovídající detekcí a léčbou od zubaře nebo parodontisty. Vaše domácí péče hraje velmi důležitou roli při progresi onemocnění, protože zubní plak a zubní kámen podporují zánět dásní.

Diabetes Diabetes je kategorizován jako onemocnění, které zahrnuje hyperglykemii. Hyperglykémie je, když je v těle chyba nebo neschopnost těla absorbovat cukry z krevního oběhu a transportovat cukry do tělních buněk.

Diabetes může ovlivnit ústní dutinu mnoha způsoby, například: Zvýšený zánět žaludku Periodontální onemocnění je častější a závažnější V špatně kontrolovaných případech může dojít ke zvýšení zubního kazu Pysky jsou suché a popraskané Sání slin je snížena Zpožděné léčení Zvýšené riziko houbových infekcí Snížené vnímání chuti Je důležité, aby diabetici měli dobrou hladinu glukózy v krvi a měli dobře vyváženou stravu. Diabetici také musí mít vysoký standard ústní hygieny, protože jakákoli infekce v ústech může vést k dalším zdravotním problémům. Časté návštěvy zubů se doporučují, aby udržely zubní zdraví a zabránily případným infekcím, které se mohou vyskytnout.

Strava Zdravá výživa je nezbytná pro celkové zdraví a zubní zdraví. Dieta obvykle hraje hlavní roli v rychlosti a postupu zubního kazu. Cukry v rámci stravy podporují bakteriální záchvaty na zuby způsobující zubní kaz.

Zabraňte zubnímu kazu: Dobré zvyky ústní hygieny Snížení frekvence příjmu cukru a dalších potravin, které mohou způsobit zhoršení zubů Posilování struktury zubu Ujistěte se, že existuje spousta slin, nízké hladiny slin zvyšují riziko rozpadu Xerostomie / sucho v ústech Sucho v ústech, známé také jako xerostomie, je nedostatek slin v ústech. Sliny jsou nezbytnou součástí udržení zdravých úst. To je způsobeno mazáním, čisticími, pufrovacími a remineralizačními vlastnostmi slin. Mít malé nebo žádné sliny může způsobit mnoho problémů, jako jsou: Obtíž jíst Obtížnost mluvit Halitóza / špatný dech Zvýšení zubního kazu Zvýšení počtu plaků a počtu Periodontální onemocnění Zvýšené opotřebení zubů Slizniční infekce Změny chuti Suchost v ústech může být způsobena: Sjogrenův syndrom Diabetes Kouření Nadměrná spotřeba alkoholu Úzkost Některé léky Dehydratace Radiační terapie v oblasti hlavy a krku Stres Kofein K léčbě xerostomie musí být nalezena příčina, než se tento problém může vyřešit. Ve většině případů není možné fixovat xerostomii, ale je možné zmírnit vedlejší účinky a zabránit zubnímu kazu.

Lidé s nízkou hladinou slin musí mít: Pečlivý režim ústní hygieny Zdravá výživa bez tekutin bez cukru Guma bez cukru po každém jídle ke stimulaci slin Použijte náhradu slin pro extra mazání Spousta vody po celý den Pro užitečnější informace navštivte prosím nejlepší zubní lékaře v Brisbane na adrese

stomatologicke potreby

LED osvětlení Základy pro akvária 27.04.2019
Co je to 12V LED pasik a jak se liší od 24V LED pasik? 27.04.2019
Vitalní aspekty řízení stavebních zařízení 23.04.2019
Užijte si Mickeys není tak strašidelné Halloween Party během Halloween na Disney World 21.04.2019
Chytré sklo: nový způsob navrhování budov 21.04.2019
Mnoho aspektů ocelového paprsku - co by měl každý vědět pro stavbu s ocelí 21.04.2019
Dopravní bezpečnostní značky pro životní prostředí 21.04.2019
První průvodce pro all inclusive resorty 21.04.2019
Zanícené dásně? Co byste měli vědět o onemocnění žaludku 21.04.2019
Zajímavé skutečnosti o péči o zuby, které by měl každý vědět! 21.04.2019
Invisalign - prostý náhradník pro tkaničky 21.04.2019
Invisalign - bezpečná a prokázaná zuby sladějící intervenci 21.04.2019
Invisalign - nejnovější technologie pro rovnání zubů 21.04.2019
Invisalign jako alternativa k tkaničkám na vašem dospívajícím 21.04.2019
8 položek, které nelze uložit do samostatného úložiště 21.04.2019
Diamantové prsteny - můžete je nosit jako svatební prsten? 21.04.2019
Najděte perfektní svatební šaty na rozpočet 21.04.2019
Festivaly Kerala 21.04.2019
Šťastný nový rok každý, další čerstvý začátek 21.04.2019