Chytré sklo: nový způsob navrhování budov

Chytré sklo pracuje s použitím elektrického napětí, které ovlivňuje vyrovnání mikroskopických částic uvnitř skla. Technologie inteligentního skla zahrnují elektrochromní zařízení, zařízení s suspendovanými částicemi, mikrožáry a zařízení z tekutých krystalů. Použití tohoto skla může ušetřit náklady na vytápění, klimatizaci a osvětlení a vyhnout se nákladům na instalaci a údržbu motorizovaných světelných clon nebo žaluzií nebo záclon . Tato skleněná technologie může být použita pro světlíky, dveře, okna, rozdělovače a přepážky, okna automobilové, lodní a letecké řemeslné, oken spotřebičů, počítačové obrazovky a obrazovky mobilních telefonů.

Kritickým aspektem tohoto skla je, že zahrnuje náklady na instalaci, využití elektrické energie, trvanlivost a také funkční vlastnosti, jako je rychlost ovládání, možnosti stmívání a stupeň průhlednosti skla. Je to nákladnější než standardní sklo. To však může být argumentováno v tom smyslu, že šetřící vlastnosti inteligentního skla vám mohou zaplatit za tento rozdíl po celou dobu jeho životnosti. Srdce skla představuje kategorii zasklívacích materiálů, které viditelně mění své vlastnosti v reakci na podnět. Výhody používání inteligentního skla jsou: • Transformuje konvenční okna do vysoce výkonných inteligentních oken. • Blended approach of smart and non-smart glazing. • Denní světlo. Umožňuje uživatelům řídit množství tepla a světla pouhým stiskem jediného tlačítka. Změní se z průhledného na neprůhledné a částečně zablokuje světlo, zatímco zachová jasný pohled na to, co leží za oknem. Další typ inteligentního skla může poskytnout soukromí na přelomu spínače.

Celá fólie je utěsněna mezi 2 kusy tvrzeného a vrstveného skla. Sklo je pak hermeticky utěsněno kolem všech okrajů a všechny elektrické konektory jsou skryté a izolované od uživatele. Jedná se o produkt, který se používá hlavně k tomu, aby poskytoval nový a navržený vzhled domu, kanceláří a je skvělým nástrojem pro dodavatele, inženýry , architekti a návrháři interiérů definují zcela nový způsob navrhování.striekane izolacie