Blog


LED osvětlení Základy pro akvária

 

LED osvětlení Základy pro akvária

Stejně jako v případě systémů automobilového a domácího osvětlení, LED osvětlovací systémy pro akvária se slanou vodou se v posledních letech staly velmi oblíbenými mezi akvaristy. Tyto systémy mají k nim velmi dobré body, zvláště pokud investujete do kvalitního pásu. Existuje však i několik problémů, které si musíte uvědomit při používání osvětlení LED ve vašem akváriu.

led pasy Výhody LED osvětlení pro akvária

Systémy osvětlení LED jsou nákladově efektivnější dvěma způsoby. Zaprvé, LED žárovka poskytuje sedm až osmkrát více wattů na žárovku než jiné typy akvarijních osvětlení, jako jsou halogenidy a žárovky T5HO. Co to znamená, že dostanete stejné množství světla z 30-wattové LED žárovky, jak uvidíte z 250-wattové halogenidové žárovky. To může přinést významné úspory na vašem měsíčním účtu za elektřinu. Zadruhé LED diody mohou trvat až 50 000 hodin. I když zaplatíte zpočátku více za LED žárovku, nemusíte ji nahradit sedm let ve srovnání s ročními náklady na výměnu žárovky T5HO nebo halogenidové žárovky. LED osvětlovací systém akvárií spojuje všechny tyto úspory do malého prostoru, protože LED systémy jsou kompaktnější než ostatní akvarijní osvětlení.

Kvalita LED osvětlení je také velkým důvodem pro investování do tohoto systému. LED osvětlení akvárií dokáže dodat až 10 000 km osvětlení, což je dostatečné pro stimulaci růstu korálů a akvarijních rostlin. Také máte široký výběr barev s LED systémem. Když se to zkombinuje s počítačovým programováním, může vytvořit akvárium, které buď bzučí, jakoby se nachází v oceánu, nebo osvětlení zdůrazňuje barvy ryb a korálů pro mimořádné show.

Co třeba hledat v LED světle akvária

Jedním z aspektů dobrého systému osvětlení akvarijních LED, který se má podívat je, zda má či nemá způsob, jak se sám ochladit, aby se prodloužila životnost LED žárovek. Toto chlazení může být buď pasivní nebo aktivní. Model Maxspect Razor R420R využívá aerodynamický design na přirozené nasávání chladnějšího vzduchu ze systému a přes tenké těleso přístroje na pasivní chlazení světel. V případě modelu Ecotech Marine XR30w Pro Gen3 je do středu světelného pásku zabudovaný ventilátor, který zajistí potřebné LED diody.

Další položkou, kterou můžete hledat při výběru svítidla LED, je rozsah spektra světel. Chcete, aby váš systém poskytl celé spektrum světla, které vaše rostliny, zvířata a korály potřebují, aby se dařilo, jako kdyby byly v jejich přirozeném prostředí. V případě systému LED AquaIllumination AI Hydra FiftyTwo mohou vaše akvarijní organismy přijímat celé spektrum světla, které je větší než viditelné světlo. Pokud máte pocit, že to může být trochu hodně pro vaše nastavení, AquaIllumination také dělá AI Hydra Twentysix LED systém, který má polovinu žárovek modelu FiftyTwo, ale stále používá 80 stupňů čoček na šíření světla do nejlepší výhody, stejně jako poskytující 90% optickou účinnost LED.

Co třeba zabránit při používání akvarijních světel LED

Existuje několik věcí, které musíte vědět před nastavením vlastního osvětlení LED ve vašem akváriu. Teplo je jedna položka. Ačkoliv LED světla neuvolňují téměř tolik tepla do akvarijních systému, jako kovové halogenidy nebo žárovky T5HO, jsou náchylné na sníženou životnost v přítomnosti tepla. Proto by se LED diody neměly používat vedle halogenidů, zářivek nebo žárovek T5HO kvůli vystavení účinkům tepla.

Nedostávajte váš systém LED vlhký. Přestože akvarijní LED systémy jsou vodotěsné, nemohou se dostat do akvária. Výsledkem bude koroze a zkratování obvodové desky. Také je potřeba kontrolovat ložiska nerostů, které se mohou vyvinout na světelných systémech LED ze stejného důvodu. Mořské akvarijní soli mohou korodovat světelný systém, pokud nejsou soli pravidelně čištěny.

led pásky

Nakonec je třeba zavést LED světla pomalu do korálových útesů akvárií. Tato světla mohou být intenzivní jasné. Pokud jsou příliš rychlé zavedeny jasné LED diody, korály mohou někdy reagovat na změnu vypuštěním svých zooxanthellov, přičemž zanechávají bělené korály bez známky života.


LED osvětlení Základy pro akvária 27.04.2019
Co je to 12V LED pasik a jak se liší od 24V LED pasik? 27.04.2019
Vitalní aspekty řízení stavebních zařízení 23.04.2019
Užijte si Mickeys není tak strašidelné Halloween Party během Halloween na Disney World 21.04.2019
Chytré sklo: nový způsob navrhování budov 21.04.2019
Mnoho aspektů ocelového paprsku - co by měl každý vědět pro stavbu s ocelí 21.04.2019
Dopravní bezpečnostní značky pro životní prostředí 21.04.2019
První průvodce pro all inclusive resorty 21.04.2019
Zanícené dásně? Co byste měli vědět o onemocnění žaludku 21.04.2019
Zajímavé skutečnosti o péči o zuby, které by měl každý vědět! 21.04.2019
Invisalign - prostý náhradník pro tkaničky 21.04.2019
Invisalign - bezpečná a prokázaná zuby sladějící intervenci 21.04.2019
Invisalign - nejnovější technologie pro rovnání zubů 21.04.2019
Invisalign jako alternativa k tkaničkám na vašem dospívajícím 21.04.2019
8 položek, které nelze uložit do samostatného úložiště 21.04.2019
Diamantové prsteny - můžete je nosit jako svatební prsten? 21.04.2019
Najděte perfektní svatební šaty na rozpočet 21.04.2019
Festivaly Kerala 21.04.2019
Šťastný nový rok každý, další čerstvý začátek 21.04.2019